Kalender

Seneste nyheder

Storsejr i Sverige

Jonas var med det dansk u21 landshold p&arin... Vis mere
----------------------------------------

Jonas bliver en del af Team Danmark

Jonas er blevet udnævnt af DMU og Ande... Vis mere
----------------------------------------




2017 program

JanuarMatchResultat
FebruarMatchResultat
MartsMatchResultat
06 Landsholdstræning i Wittstock Aflyst
06 Landsholdstræning i Wittstock Aflyst
19 EU Open Ludwigslust 10 (3,3,2,2,f) 4. plads
27 Easter Race i Neuenknick Aflyst pga regn
AprilMatchResultat
03 U21 Landsholdsmatch i Malmø - Sverige vs. Danmark 9+2 (1*,3,3,2*)
12 U21 Landsholdsmatch i Prag - Tjekkiet vs. Danmark vs. Sverige 6 (1,0,3,2)
13 U21 Landsholdsmatch i Padubice - Tjekkiet vs. Danmark vs. Sverige 9 (2,2,1,3,1)
16 U21 Landsholdsmatch i Fjelsted - Danmark vs. Sverige 12 (R,3,3,3,3)
17 U21 Landsholdsmatch i Munkebo - Danmark vs. Sverige Aflyst pga baneforhold
23 U21 VM/EM kval i Outrup 10 (3,d,3,1,3) 5. plads
30 1. Div. i Glumsø - GSP vs EMS vs SSC vs BSC 8 (3,3,f,f,2)
MajMatchResultat
14 1. Div. i Esbjerg - EMS vs HSK vs SSK vs SSC 1.plads til EMS (3,3,1,3,2)
21 1. Div. i Slangerup - SSK vs SSC vs. HSK vs. EMS 2. Plads til EMS (1,0,1,2,2)
28 1. Div. i Glumsø - GSP vs GSK vs HSK vs EMS 2. Plads til EMS (d,1,3,2,2)
5 DM kvartfinaler i Outrup 4 (R,1,R,R,3) 12. plads
JuniMatchResultat
11 1.Div. i Esbjerg - EMS vs. SSK vs. FSK vs GSP 1. Plads til EMS(3-2-2-3-0)10
18 1. Div. i Fjelsted - FSK vs EMS - GSK - SSC 3. plads til EMS(1-1-1-1-1) 5
25 1. Div. i Holsted - HSK vs. EMS vs. BSC vs. FSK AFLYST pga. regn
JuliMatchResultat
01 Liga i Esbjerg - Esbjerg vs. Holsted
16 U21 Landholsdmatch i Holstebro - Danmark vs. Sverige
17 U21 Landholsdmatch i Brovst - Danmark vs. Sverige
30 U21 DM Semifinaler i Outrup
AugustMatchResultat
10 Liga i Esbjerg - Esbjerg vs. Fjelsted
12 Liga i Outrup - Outrup vs. Esbjerg
13 1. Div. i Esbjerg - EMS vs. GSP vs. GSK vs SSK
20 1. Div. i Brovst - BSC vs GSK - EMS - SSK
20 U21 Hold VM Finale i Noorkøping
24 Liga i Esbjerg - Esbjerg vs. Slangerup
27 1. Div. i Elling - SSC - GSK - FSK - EMS
3 Liga i Fjelsted -Fjelsted vs. Esbjerg
31 Liga i Holsted - HSK vs. EMS vs. BSC vs. FSK
SeptemberMatchResultat
02 U21 DM Finale i Holstebro
03 1. Div. i Grindsted - GSK vs HSK vs. BSC vs. EMS
10 1. Div. Fjelsted - FSK vs. BSC vs. EMS vs. SSK
17 1. Div. i Glumsø - GSP vs FSK vs EMS vs. HSK
17 U21 Landholsdmatch i Esbjerg - Danmark vs. Sverige
18 U21 Landholsdmatch i Holsted - Danmark vs. Sverige
24 1. Div. i Esbjerg - EMS vs BSC vs SSC vs GSP
OktoberMatchResultat
NovemberMatchResultat
DecemberMatchResultat